SUSE Linux se přejmenuje na openSUSE

Jak jste si možná již přečetli v [?uvnitr:suse_linux_10_2_alfa_2 aktualitě], dnes byl uvolněn SUSE Linux 10.2 Alpha 2. Co možná ještě nevíte je to, že se jedná o poslední distribuci určenou pro veřejnost, která se jmenuje SUSE Linux. Všechny další budou uvolňovány pod označením openSUSE. K přejmenování hlavních kompnent dojde už pro Alpha 3 verzi plánovanou na 17.8. a produkt by měl být kompletně přejmenován ve fázi Beta 1 v listopadu. Operační systémy určené pro firmy zůstávají pod značkou SUSE Linux.

Novell tím chce dosáhnout lépšího rozlišení varianty operačního systému pro koncové uživatele (openSUSE) a pro firmy (SUSE Linux Enterprise) a konzistentního pojmenování distribuce s projektem openSUSE.org.

Komentáře

ludek.safar odpověděl -

Dobrý den,
koncoví uživatelé jistě udělají, co pro ně bude nejlepší, ale z ankety o zakoupení SLED 10 vyplývá, že většině stačí SUSE Linux (v budoucnostni openSUSE). Staré české přísloví říká, že co nic nestojí, stojí za nic. A trochu tím asi utrpí i openSUSE. Nemyslím si ale, že by to nutně znamenalo DoDo - ale to ostatně uvidíme až bude. První openSUSE má vyjít snad někdy v listopadu...