openSUSE 13.2

Drazí přispěvatelé, přátelé a příznivci: openSUSE 13.2 je venku! Po roce neustálého zlepšování nástrojů a procedur, a po mnoha hodinách vývoje, balíčkování, testování a opravování chyb, nové stabilní vydání, poskytující to nejlepší z nabídky Svobodného a otevřeného softwaru, je tu, v našem zvláštním zeleném hávu: stabilní, pokrokové a zábavné!
pokrokové
Postavené na nejpokrokovějších technologiích Linuxu nabízí: Snapper pro pořizování snímků na mocném souborovém systému Btrfs, který je nabízený jako výchozí volba. Wicked jako přínos snadné síťové konfigurace, Dracut pro zajištění kratšího času zavádění systému... Pro uživatele tázající se po ještě pokrokovější Plasmě 5.1, další generaci pracovního prostředí od KDE, je k dispozici její technický náhled.
Icon-cleanup.png ...odladěné
V této verzi je představen první krok k přijetí nových celosystémových pravidel designu openSUSE. Grafická úprava je znatelná všude: v instalátoru, zavaděči, zaváděcí sekvenci a ve všech (sedmi!) podporovaných pracovních plochách (KDE, GNOME, Xfce, LXDE, Enlightenment 19, MATE a Awesome). Dokonce je do celkového dojmu zahrnuta i experimentální Plasma 5.1.
Icon-distribution.png ...snadné
Nový instalátor openSUSE 13.2 přichází s několika změnami zacílenými na to, aby byl instalační proces snadnějším a daleko přívětivějším k novým uživatelům. Tyto změny přichází s novým a daleko jasnějším instalačním postupem, lepšími a chytřejšími automatickými nabídkami, menším zaplněním konfiguračními volbami a novým rozložením uživatelského rozhraní. Navíc je zahrnuto několik nástrojů pro usnadnění správy jakéhokoliv systému, jmenovitě například Nástroje pro správu profilů AppArmoru nebo modul YaSTu pro Snapper.
Toto je první vydání po změně v režimu vývoje openSUSE, s mnohem kratší stabilizační fází, která je možná díky rozsáhlému testování probíhajícímu na denním základě rolující distribuce, v současnosti použité jako základ pro stabilní vydání openSUSE. Je to dokonalá rovnováha mezi pokrokem a stabilitou s významnou úrovní svobody volby, na kterou jsou uživatelé openSUSE zvyklí.
Podporovaná prostředí jsou KDE,Gnome,Xfce, LXDE, Enlightenment 19, Mate a Awesome.
S mnohem lepším a pochopitelnějším instalačním procesem, s novými technologiemi dostanene moderní, stabilní a bezpečný operační systém.
13.2 představuje výsledky spojeného úsilí tisíců vývojářů

Toto je první vydání po změně v režimu vývoje openSUSE.
V této verzi je představen první krok k přijetí nových celosystémových pravidel designu openSUSE.
Navíc, toto je první vydání openSUSE, které zahrnuje GNOME Software
společně s dostupností obrazů openSUSE 13.2 na Docker Hubu - činí openSUSE perfektním základním systémem pro distribuci aplikací.
Několik částí YaSTu bylo vylepšeno a pročištěno.
13.2 představuje výsledky spojeného úsilí tisíců vývojářů

Komentáře

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <h2> <pre>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.