Nová verze portálu

První verze SUSE portálu byla spuštěna 19. března 2005. Během této doby zde bylo publikováno mnoho novinek, návodů a článků, které pomohli mnoha uživatelům. Celkem se na náš portál zaregistrovalo téměř 1000 uživatelů a celková návštěvnost dosahuje přes 60 tisíc přístupů měsíčně.

S druhou verzí našeho portálu jsme připravili několik novinek. První viditelnou věcí je změna domény z portal.suse.cz na www.suseportal.cz, díky vlastní doméně tak můžeme poskytnout každému registrovanému uživateli mail ve tvaru neco@suseportal.cz. Zároveň takový uživatel může používat náš webmail umístěný na [?uvnitr:http://www.suseportal.cz/webmail www.suseportal.cz/webmail].

Pokusili jsme se vylepšit postup registrace, kterou najdete ve svém účtu a přidali jsme webový formulář pro snadnější zadávání vašich dotazů. Přerozdělili jsme diskuzní fórum, aby bylo ihned patrno, do jaké kategorie daný dotaz patří. Přidali jsme novou funkci pro tisk stránky a funkci pro zaslání stránky emailem.

Lehce jsme upravili design stránek, který je teď mnohem více do zelena a vybrali si nové logo našeho portálu, jehož autorem je Petr Pecháček, který od nás dostane slíbený mp3 přehrávač.

Další změnou je lehce upravené menu, kde přibyla kategorie Distribuce, s jejíž pomocí lze nyní vyhledávat články podle distribuce, ke které se vztahují. Jak je patrno budeme obsahovou stránku rozšiřovat nejen o informace o SUSE LINUX 10.1, ale i více psát o projektu openSUSE a připravované distribuci SUSE LINUX Enterprise Desktop (SLED).

Kosmetickým vylepšením je přidání ikonek k odkazům, díky čemuž ihned poznáte, zda daný odkaz vede mimo náš portál, či odkazuje na informace uvnitř.

Poslední novinkou je možnost blogování, která byla dána všem registrovaným uživatelům. Doufejme, že spolu s blogy uživatelů se zde objeví informace i od vývojářů SUSE LINUXU.

Několik dalších drobných novinek se objeví během několika málo dní, takže se ještě máte na co těšit. Věříme však, že dané změny se vám líbí a že i nadále nám zachováte přízeň.

Komentáře

beda odpověděl -

prvdu bdíš. je to hodně ostrý ,ale jinak dobrý.

beda odpověděl -

je škoda ,že zmizelo pár dobrejch ná vodů/napr:bil as stíf instalovali :-)/ ,ale mozna ze jsem spatne hledal?