Instalace LibreOffice 5.0

Zdravím všechny! A. judytka
Dnes sem se rozhodl vyzkoušet LibreOffice 5.0, jelikož se balík nenainstaloval automaticky (asi zřejmě ještě není aktualizace pro openSUSE) rozhodl jsem se pro manuální instalaci z manualu z domovských stránek.
Stahnull jsem si instalační balíček
Stažení souboru
Po stažení je zapotřebí balíček rozbalit (to není žádný problém obě základní prostředí KDE i Gnome mají hned v základu nástroj pro rozbalování (v mém Gnome sem otevřel správce souborů a kliknuntím na ikonku pravím tlačítkem sem dal rozbalit).
Doporučuji balíčky přesunout hned po rozbalení do složky s jednoduším názvem. Například jen libreoffice a umísti do složky Home (v této složce se nachází složky: Dokumenty, Obrázky, Videa, Hudba...)
Stažený soubor, vlevo rozbalený a upravený soubor
Nyní se nenechte odradit terminálem. který si musíte otevřít. V terminálu musíte být přihlášení jako root (správce). Přihlášení na roota provedete příkazem su. Následným zadáním a potvrzením hesla. nyní je třeba přejít do složky, kde jsou umístěny balíčky. To uděláte jednoduše. Pokud je složka libreoffice umístěna jako v našem případě v adresáři Home. Tak zadáme jen příkaz cd libreoffice. (cd-přesun do složky se zadaným názvem).
Je to opravdu hračka
Nyní by mělo stačit už jen zadat příkaz rpm -Uvh *.rpm (rpm-balíčkový systém, -Uvh-instalace balíčků, *symbol hvězdičky znamená, že může být doplněno několik znaků, což zajištuje jednoduchou instalaci všech balíčku na jeden příkaz, .rpm-budou použitý soubory s příponou .rpm)
Instalace v terminálu
Nyní už stačí si své nové LibreOffice 5.0 užívat :)
Pokud by jste s instalací měli jakýkoliv problém a nebo nějaké připomínky k tomuto článku nestyďte se napsat komentář autorovi :-)

judytkaantonin@gmail.com
stažení:https://cs.libreoffice.org/download/ .

Komentáře

Judytka Antonín odpověděl -

Původní LibreOffice by se měli před instalací odinstalovat, protože se nepřepíšou, ale i když jste odinstalaci neprovedl, tak by jste měli mít dva LibreOffici nainstalované vedle sebe a to jeden původní a vedle 5.0

Judytka Antonín odpověděl -

Spíš se jednalo o to, že Libreoffice byly nové a tak ješte kromě verze tumbleweed nešly naistalovat, teď už asi balíček bude, na to jsem ješte neměl čas se podívat.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <h2> <pre>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.