1 příspěvek / 0 new
Poslední
Neznámý
Obrázek uživatele Neznámý
KMail, odesílání pošty

Dobrý večer. Podobný dotaz jsem zde již našel, ale nenašel jsem na něj odpověď. Používám OSS 10.1, poté, co jsem přešel z Aurox 11 a zjistil jsem, že klient KMail mi nechce odesílat poštovní zprávy s hlášením, že se jedná o nerozpoznaný přenosový protokol, zprávu nelze odeslat. Používám EDGE od T-Mobile a smtp IOL. Dosud jsem s tím neměl problémy, pop je v pořádku. Ostatní síťové služby jsou bez problému. Prosím o pomoc a radu, jak na to.
Děkuji, bedriskovi@centrum.cz

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 3 roky 6 měsíců zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Ono je to totiž tak,

že skutečně "čí bránu používáš, toho smtp užívej" - to je standardní řešení. Byly i výjimky spočívající např. v tom, že určitý SMTP server Vaši zásilku přijal v tom případě, že v nastavení "komu odpovědět" apod. jste měl doménu právě onoho serveru (jinými slovy měl jste na doméně onoho SMTP serveru svůj účet). Možná taková výjimka platila i pro iol a prostě skončila...

JirkaZ

Obrázek uživatele Boumba
Offline
Naposledy viděn: 12 let 6 měsíců zpět
Připojen: 16.06.2006 - 06:51
smtp brány

Určitě se to dá udělat i jinak, teď mám funkční schránku na gmailu, odeslané zprávy si gmail ověřuje a pouští je. Dřívejc šlo odesílat přes jakékoliv smtp, ale kvůli spamu jsou anonymní zprávy přijímané z jiné domény blokovány. Alespoň tak si to laicky vysvětluji. Je dobré si zjistit přesné nastavení poskytovatele či serveru, přes který chci odesílat.

Myslím.