Libre Office 3.6 beta

libreoffice_logo Tak se v repozitáři objevila nová verze Libre Office,

a to 3.6. Upozorňuji, že jde o beta verzi, čili neočekávejte stabilitu a bezchybnou funkci.

Kdo chce, může instalovat z http://download.opensuse.org/repositories/home:/pmladek:/LibreOffice:/3.6/ (verzi zvolte dle své situace).

Autor: JirkaZ

Komentáře

JirkaZ odpověděl -

První problém hned po instalaci: nejde spustit jakákoliv část LO, vždy jen problikne logo, pak chvíli poskakuje kurzor...a to je všechno.

Při spuštění z konzole (libreoffice nebo soffice) se objeví hláška:

terminate called after throwing an instance of 'com::sun::star::uno::DeploymentException'

Pomohl Google (http://user.services.openoffice.org/en/forum/viewtopic.php?f=16&t=9606), i když se to týká OOo a to ještě starší verze. Neboli: je třeba smazat starý profil LO. Nestačilo smazat /home/user/.libreoffice/, bylo třeba to udělat (a/nebo? - neověřováno) i s profilem /home/user/.config/libreoffice/. Samozřejmě tím přijdete o veškerá uživatelská nastavení a o případně dodatečně instalované doplňky...

Tak uvidíme...

jik odpověděl -

Tak jsem to zkusil nainstalovat a pustil na to svoje obludy. No, je jisté, že řadu 3.5 vynechávám, řada 3.6 je výrazně lepší. Ale přesto je na těch obřících cítit "vlažnější reakce", není to úplně ono. Zodpovědně však mohu říci, že skoro 1000 stran A5 pro starší intelí dvojjádro se 4 GB nepředstavuje zásadní problém, ačkoliv jsem otevřel ještě pár dalších tabulkových souborů. Něco takového v řadě 3.5 prostě nešlo vůbec.

JirkaZ odpověděl -

A no jo, balíčky mezitím zmizely... On pan Mládek je vývojář a zřejmě ten repozitář využívá jako dynamické pracovní úložiště ;-)

V Unstable sekci oficiálního repozitáře něco opravdu je (i pro 11.4), ale zda je to totéž, co bylo u pana Mládka, to ví asi jen on sám. Unstable verze Libre Office jsem občas provozoval už dříve a pokud si vzpomínám, tak vesměs fungovaly dobře.

Nakonec kdyby ne, tak je tu BugZilla a možnost tak pomoct s odstraňováním chyb...

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <h2> <pre>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.