Vyšlo nové KDE 4.2

KDE logoTak jsme se my KDEčkáři konečně dočkali. Nové a již použitelné KDE je na světě. Verze 4.2 se stala ještě více plasmoidní než předchozí a již celkem dobře funguje i KDM (ale splash zase ne). Myslím, že nemá moc význam se rozepisovat o výhodách a funkcích apod - velmi kvalitní článek vyšel na www.root.cz.

Osobně neumím vytvořit soubory pro one-click (uvítám když někdo popíše jak na to), ale stačí si přidat repozitáře:

http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE4:/Factory:/Desktop/openSUSE_11.1/

http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE4:/Factory:/Extra-Apps/openSUSE_11.1/

http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE4:/Community/openSUSE_11.1_KDE4_Factory_Desktop/

a pak už jen aktualizovat systém. Dobrou zábavu.

Komentáře

Luke7 odpověděl -

Včera sem to vyzkoušel a nešlo mi hýbat s plazmoidy, tak nevím kde je chyba. Jinak mi to přišlo už docela dodělané, jako uživatel gnome musím říct, že se mi kde líbí vždy na screenshotech a pak když si ho nainstaluju, tak to prostě není ono.
A ještě jedna pro "gnomaře", kteří to budou chtít zkusit:
Vytvořte si na to samostatného uživatele, například kde. Mě se nějak pomíchal autostart gnome s kde, navíc po skončení testování odstraníte uživatele i se spoustou konfiguračních souborů, které nebudete potřebovat.

Aidamos odpověděl -

Mě spíš zaráží, že nové "stabilní" KDE 4.2 je v repozitáři "Factory". Spíš bych ho očekával v "Stable". I na stránce http://en.opensuse.org/KDE/KDE4 píšou, že: "The KDE:KDE4:Factory:Desktop Build Service project offers KDE 4.2.x packages as they are currently under development for openSUSE 11.2. They should be mostly usable, but have bugs."

(Podle toho, co jsem vyčetl v diskuzích ve fóru, by KDE 4.2 mělo být zařazeno do repozitáře Stable během cca dvou týdnů po ověření stability.)

jik odpověděl -

Proboha, pokud si hrajete s Factory, je to se zvýšenou pravděpodobností průšvihu. Pokud s tím nejste sžitý, zůstaňte pořád ještě u KDE 3.5 a počkejte na OS11.2.
Pokud to nechce naskočit, zadejte v GRUBu '3', nebo dokonce '1' a z příkazové řádky (yast) si prohlédněte logy (/var/log/messages, /var/log/warn, /var/log/Xorg.* a zapřemýšlejte, co asi je špatně.

jik odpověděl -

Oprava: Z příkazové řádky (less) prohlédněte logy a s yastem potom můžete normálně pracovat i bez GUI.

Miki odpověděl -

Nevím oč jde s Factory,ale já jsem si nainstaloval Suse 11.0 KDE 3,5.Potom jsem v YaSTu
přidal repositář KDE4:Factory a z něj si přiinstaloval KDE 4.
Zatím jde KDE 3,5 i KDE 4 bez nějakých problémů a chyb.Pouze při přihlášení si úvodní obrazovka na několik vteřin nerozumí s grafickou kartou.Ale potom jde vše jak má jít.

jik odpověděl -

Při startu v Grubu zadejte tu 3 (nebo 1). Tím vůbec start grafického prostředí vynecháte a přejde to rovnou na textovou konzoli.

diamonds-notebook odpověděl -

Myslím, že problém bude jinde. Mám openSUSE 11.1 s KDE4.2 i KDE3.5. O příštím víkendu chci všechno smazat a instalovat to pomocí toho speciálního Live CD s čistým KDE4.2 (blogy). Vše pracuje optimálně. Hledal bych asi chybu jinde, možná nainstalovaný software. Popř. doporučím, máte-li možnost zazálohovat vše, zkusit to jako já na tu instalaci čistého KDE4.2.

S pozdravem
Petr Malý

jiri.vetvicka odpověděl -

Zkusil jsem, aktualizoval odhlasil se z GNOME a chtel se prihlasit do KDE, nenabehlo. Prihlasil se zpet do GNOME, odhlasil, prihlasil do KDE, nabehlo ;) chvilku na to koukal a vratil se zpet do GNOME ;) ne jeste porad to neni ono ;)

Close the world, open the next.