Upgrade na KDE 3.5.1

KDE logo31. ledna 2006 bylo uvolněno nové KDE 3.5.1, které opravuje mnoho chyb, viz. seznam změn. K dispozici jsou i balíčky pro SUSE Linux 10 a upgrade ze staršího KDE provedete jednoduše přes YAST.

Postup je snadný. Nejprve otevřeme YaST a dáme změnit instalační zdroj. (Detailnější postup jak měnit instalační zdroje najdete v minulém návodu). Potom přidáme zdroj k updatům:

Jméno serveru: ftp.gwdg.de

Adresář na serveru:

pub/linux/suse/ftp.suse.com/suse/i386/supplementary/KDE/update_for_10.0/yast-source/

Pokud máte již přidané jiné zdroje doporučuji vypnout vše kromě zdroje CD/DVD. Ukončíme a spustíme "Správce programů". V levo nahoře ve filtru zvolíme "Skupiny balíčků", zarolujeme úplně dolů a klikneme na větev "zzz vše". V pravo teď máme modře obarvené názvy balíčků, které se budou aktualizovat.


Upgrade KDE

Do tohoto seznamu kliknem pravým tlačítkem a zvolíme "Vše v tomto seznamu" > "Aktualizovat, pokud existuje novější verze".


Upgrade KDE

Tím se nám u všech modře obarvených balíčků objeví malá ikonka ve tvaru Z. Teď už stačí jen stisknout přijmout a KDE se začne aktualizovat. Mohou se vyskytnout problémy se závislostmi u kdelibs3-devel a kdebase3-devel, ale je možné je ignorovat, opraveny budou v příští verzi. KDE 3.5.1 bude obsaženo i v SUSE Linux 10.1, který má vyjít za několik týdnů.

Komentáře

Radek Prokeš odpověděl -

Je možné takto provést i upgrade z KDE 3.4? Nebo musím nejdřím udělat upgrade na KDE 3.5 a až pak na 3.5.1?

lhota odpověděl -

Udelal jsem vse naprosto presne podle navodu... dal jsem po instalaci restartovat system a uz jsem linux nenastartoval! Co mam ted delat? Udelal jsem to na dvou PC zaraz a obe zamrzly ve stejnem miste pri startu. Posledni startovaci hlaska je: "Starting powersaved (acessing ACPI events over acpid) ....done" a pak uz jen blikajici kurzor :-/. Pomuze nekdo?????

lhota odpověděl -

Dekuji, ale moc tomu nerozumim.... neni mozne v zachranem rezimu udelat upgrade na jinou verzi KDE???

lhota odpověděl -

... udelal jsem obnoveni systemu pomoci instalacniho DVD. Jen myslim, ze takoveto odkazy (navody) by mely byt overeny! Delal jsem na oprave do 3 do rana a podle toho co jsem se ptal i jinde, tak jsem nebyl sam. Vsem co se to stalo "dekuji", ze se o tom tady nezminili ! :(