Upgrade na KDE 3.5

KDE logoPřed nedávnem bylo uvolněno nové KDE 3.5, ve kterém se objevilo několik [?:http://www.kde.org/announcements/announce-3.5.php novinek]. A jelikož si píšete o malý návod, jak provést upgrade pomocí YAST, zveřejnuji malou nápovědu pro začínající uživatele.

Postup je snadný. Nejprve otevřeme YaST a dáme změnit instalační zdroj. (Detailnější postup jak měnit instalační zdroje najdete v [?uvnitr:node/165 minulém návodu]). Potom přidáme zdroj k updatům:

  • Pro SUSE 10

Jméno serveru: ftp.hosteurope.de

Adresář na serveru:

mirror/ftp.suse.com/pub/suse/i386/supplementary/KDE/update_for_10.0/yast-source/

  • Pro SUSE 9.3

Jméno serveru: ftp.hosteurope.de

Adresář na serveru:

mirror/ftp.suse.com/pub/suse/i386/supplementary/KDE/update_for_9.3/yast-source/

Pokud máte již přidané jiné zdroje doporučuji vypnout vše kromě zdroje CD/DVD. Ukončíme a spustíme "Správce programů". V levo nahoře ve filtru zvolíme "Skupiny balíčků", zarolujeme úplně dolů a klikneme na větev "zzz vše". V pravo teď máme modře obarvené názvy balíčků, které se budou aktualizovat.


Upgrade KDE

Do tohoto seznamu kliknem pravým tlačítkem a zvolíme "Vše v tomto seznamu" > "Aktualizovat, pokud existuje novější verze".


Upgrade KDE

Tím se nám u všech modře obarvených balíčků objeví malá ikonka ve tvaru Z. Teď už stačí jen stisknout přijmout a KDE se začne aktualizovat. Upgradoval jsem na SUSE LINUX 9.3, stáhl okolo 480 MB a po restartu funguje KDE bez problémů. Při samotném upgradu, jsem měl ještě nějaké menší potíže s libjpeg-devel, metabarem a licq. Vše jsem však za pomocí [?uvnitr:node/180 apt] vyřešil.

Komentáře

Joskaa odpověděl -

Jak jsem psal v komentari ze 4.12 2005 k clanku KDE 3.5 nastaly mj. problemy s puvodnim Kaffeine, ktere hlasilo, ze chybi potrebny pocet

kodeku...