openSUSE slaví narozeniny

openSUSEPřesně před rokem byl spuštěn projekt openSUSE a tak je dnes čas na bujaré oslavy. Projekt openSUSE je celosvětový komunitní program sponzorovaný firmou Novell. Projekt openSUSE podporuje využití Linuxu ve všech oblastech a snaží se každému poskytnout jednoduchý a bezplatný přístup k té nej linuxové distribuci, k SUSE Linux. Nabízí linuxovým vývojářům a nadšencům vše, co potřebují pro práci s Linuxem.

Cíle projektu openSUSE

  • Učinit ze SUSE Linuxu nejdostupnější linuxovou distribuci a nejrozšířenější opensource platformu.
  • Poskytovat prostředí pro opensource spolupráci, které ze SUSE Linuxu činí nejlepší linuxovou distribuci pro začátečníky i zkušené uživatele.
  • Výrazně zjednodušit a otevřít vývojový proces tak, aby se SUSE Linux stal nejoblíbenější platformou pro linuxové hackery a vývojáře aplikací.

Spuštění projektu openSUSE znamená, že SUSE Linux je vyvíjen otevřeně — budou zde často zveřejňovány vývojová sestavení, vydání a zdrojové kódy. Máte také přímý přístup do databáze chyb pro jejich snadné hlášení.

Web projektu openSUSE se nachází na [?:http://www.opensuse.org www.opensuse.org]. České stránky pak naleznete na [?:http://cs.opensuse.org cs.opensuse.org].

Komentáře

koty odpověděl -

Tak jo :-). Podpora až do roku 2013, kupa certifikací (docela určitě víc než u Ubuntu) a víc pracovníků na podpoře všude možně po světě.

jiri.vetvicka odpověděl -

Prosil bych uz po nekolikate, aby nam lide na portalu o SUSE vecne nepredhazovali Ubuntu jako velky vzor:) Pokud Ubuntu mate bezte si ho chvalit na jejich fora. Dekuji predem :)

Close the world, open the next.

peterbiely odpověděl -

Da sa niekde na nete stiahnut aktualizovane ISO opensuse 10.1? Lebo musim nainstalovat tu chybnu verziu a ptm cez net doinstaluvat aktualizacie? Ak existuje taketo iso prosim link.
Dik.

ludek.safar odpověděl -

Připravujeme. V současné době je ve finální fázi. Předpoklad je, že ho všichni registrovaní uživatelé dostanou automaticky (vypálené, poštou), ostatní si ho následně budou moci stáhnout.