Maily a další změny

V poslední době docházelo k nepravidelnému doručení e-mailu na mail podpora@suseportal.cz. Chyba byla v nastavení mail serveru.

Některé dotazy proto byly doručeny, některé však ne. Tímto se omlouváme za vzniklé potíže. Servery na kterých provozujeme suseportal.cz a další naše portály máme hostovány u jiné firmy (neposkytuje je firma Novell, ani neběží na SUSE, jak tu kdysi proběhlo v diskuzích;) V současné době by již mělo být vše v pořádku. Pokud tedy na váš dotaz nebylo reagováno učiňte tak ještě jednou. Buď klasicky na mail podpora@suseportal.cz nebo pomocí webového formuláře v sekci pro registrované (před položením dotazu je nutné si zaktivovat přístup)

Dále si někteří z vás povšimli, že se na suseportal.cz občas objevovala bílá stránka bez obsahu. K problémům docházelo po nasazení eAcceleratoru. V současné době též opraveno.

Nový design některým lidem způsobuje problémy se zobrazením, kdy se hlavní menu "vyšoupne" na další řádek. Opravil jsem to přidáním overflow: hidden. Někteří lidé mají nastaveny opravdu enormní velikost zobrazovaní. Můžete si ji sami zmenšit ve Firefoxu Zobrazit - Velikost textu - Zmenšit.

Další věcičky

- Z fóra mě brzy asi odvezou;) nestíhám ho ani upravovat, ani rozdělit do dalších podkategorií, jste děsně aktivní;)
- Chystám se zprovoznit další sekci v části pro registrované, chvilku to bude trvat, než bude fungovat podle zamýšleného plánu. Do určitých částí by pak měli mít přístup nejen ti, co mají koupenou openSUSE Subscription, ale i ti co dosáhli určitý počet bodů (body jsou za komentáře, za zápisy do blogu a za články)
- Chodí nám Linux+, máme povolení zveřejňovat některé jejích články. Nejspíš dám vždycky na začátku týdne možnost hlasovat o článek, který si chcete přečíst
- [?:http://www.abclinuxu.cz/blog/plastique/2007/4/30/178556 Četli jste?] asi máme lepší zkušenosti, Lukas Tinkl se mi ozval, čekám na zřízení účtu, možná se pak budou dít věci;) Čistě náhodou nebude openSUSE 10.3 první distribuce s KDE 4?
- K blogům - příspěvky do nich prochází autorizací, někdo se mi ale ozval, že by je rád měl bez autorizace. Nejspíše budou (na zkoušku) nepište do nich žádné komerční zprávy a nepište dotazy. Ty patří do fóra, jestli budete zlobit, dostanete nasekáno;))

A nakonec

Měl jsem možnost chvilku sedět u počítače s Windows Vista. Děs a běs, přiznám jsem že jsem se snažil asi půl hodiny odstranit jeden soubor, který se usilovně bránil. Vůbec jsem se v tom nevyznal. Jestli mě otravovalo upravené Menu v KDE, tak ve Vistách je to snad ještě 100% horší, nedá se v tom vyznat a je to děsně pomalý. Nějaké maličké zkušenosti mám s Windows XP, ale Visty mají úplně jiný styl ovládání. Nechápu jak někdo může přejít na Linux a stěžovat si, že se v něm nevyzná, když přejde na Visty, tak se v nich nevyzná taky :) O Aeru ani nemluvit, nechápu že jsou z toho všichni tak vyplesklý :)

Co se ještě změnilo

Pokud jsem to ještě nehlásil tak mám maličkýho psíka (křížence) fenku Ayumi, která je děsně živá a neposedná. Pořídil jsem si ji začátkem února, jelikož jsem bydlel sám (chlap sám v domácnosti = bordel (ve smyslu nepořádek;) na druhou). Asi před 14 dny jsem si pořídil spolubydlícího a větší byt (2 + 1), kde je jedna místnost vyhrazena jen na počítače a akvárka. Spolubydlící si teď stěžuje, že si nemusel kupovat podporu pro SUSE, když mě má doma;)

A ještě dodatek od 1. července do 8. července a jeden týden v srpnu mám dovolenou. Kdyby mě někdo sháněl tak tu určitě nebudu;)