Michal Hrušecký: Plán na Hackweek

HackWeek7Příští týden je HackWeek. Pokud jste ještě neslyšeli o tom, co to vlastně HackWeek je, pokusím se to pár slovy osvětlit. HackWeek je týden, kdy si my, zaměstnanci SUSE, můžeme v práci dělat cokoliv nás napadne. Cokoliv? No ne tak úplně docela. Můžeme pracovat na čemkoliv, co má nějakou souvislost s open source.

Takže například pokud někdo pracuje v SUSE jako designer, tak HackWeek mu dává možnost celý týden prosedět u počítače a zabývat se hackováním jádra. Nebo naši kernel vývojáři mají šanci vylepšit web některých našich služeb. Co plánuju já dělat o HackWeeku? Nejsem ještě pevně rozhodnut. Mám ještě nějaké requesty ohledně openSUSE Paste. Ale jelikož týden je dlouhá doba, přemýšlím spíš nad pracnějšími projekty.

libguestfs

libguestfs je sada nástrojů pro přístup a úpravy disků virtuálních mašin. Co bych chtěl zkusit udělat, je zprovoznit to v openSUSE jelikož virtualizaci dost využívám. A myslím, že by se to nehodilo jen mně ;-)

Karma v Connectu

O tomto tématu jsem toho v angličtině napsal už hodně, ale pořád to ještě nikdo nenaimplementoval. Implementace všech mých nápadů by zabrala spoustu času, ale během HackWeeku bych mohl začít s něčím jednoduchým a časem by se to třeba nějak rozšířilo…

Takže takhle vypadají dva moje nápady na to, co bych mohl dělat během HackWeeku. Možná skončím u něčeho úplně jiného. Ale pokud nevíte, co dělat, můžou vám moje nápady posloužit pro inspiraci. A pokud byste mi někdo s něčím z toho chtěl pomoct, neváhejte se ozvat v komentářích pod postem. A nemusíte být kvůli tomu zaměstnancem SUSE ;-)

Zdroj: http://michal.hrusecky.net/

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <h2> <pre>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.