1 příspěvek / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele Hummerman
Offline
Naposledy viděn: 17 let 3 měsíce zpět
Připojen: 16.12.2006 - 21:31
Wifi na ntb HP nx7400

Zdravim :)

V linuxu nejsem uplny novacek, respektive provozuji nekolik serveru na Debianu, ale na desktopu jsem pouzival Mac OS X. Nicmene prisla nova prace, a s ni sluzebni notebook, kdy na nej Maca nenainstaluju a na Windows kaslu :) Rovnou jsem jim rekl, ze ani nemusi kupovat licenci Windows..

Vybral jsem si ntb HP Compaq nx7400 protoze ma plnou podporu v linuxu.. Vsechno mi nadherne funguje, krome jedne veci a to je podpora Wifi.

Zkousel jsem to udelat pres nmdiswrapper jak se pise na abclinuxu.cz ale nepochodil jsem,

Nevite nahodou o jinem zpusobu ? Pry se to pres ten diswrapper nemusi resit, protoze by to melo mit nativni podporu v novem jadre.

Diky moc, ze se mi nekdo jako novackovi v OpenSUSE bude venovat.

Preji pekny svatky :) a odebiram se delat bramborovy salat :)

Obrázek uživatele mayo
Offline
Naposledy viděn: 16 let 11 měsíců zpět
Připojen: 09.12.2006 - 22:58
WiFi

Ak sa nemýlim, na tom notebooku je wifi Broadcom 4318. Ja mám podobnú 4311 a cez ndiswrapper chodí. Aké ovládače ste použili? (Z ndiswrapperom mám zlé skúsenosti všade okrem openSuSE)
Mne sa to zas nepodarilo rozchodiť cez modul bcm43xx. Malo by to ísť tak, že sa iba extrahuje firmware pomocou bcm43xx-fwcutter do adresára /lib/firmware

Mayo

Obrázek uživatele Hummerman
Offline
Naposledy viděn: 17 let 3 měsíce zpět
Připojen: 16.12.2006 - 21:31
Ja som to prave zkusal tym

Ja som to prave zkusal tym stylom ze som pouzil windows ovladace ..

cize nejake ndiswrapper -i bcmwml5

zkusim to este s tym firmwarom .. Stve ma ze je to jedina vec, ktora mi nechodi, potom uz by bol ntb pod linuxom plne pouzitelny :)

Obrázek uživatele mayo
Offline
Naposledy viděn: 16 let 11 měsíců zpět
Připojen: 09.12.2006 - 22:58
Hej

A skúšali ste aj modprobe ndiswrapper? A treba sa pozrieť čo píše ndiswrapper -l Ono ho potom treba ešte zapísať aby sa púšťal pri boote. Skúste toto

Mayo