2 příspěvky / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele mmintal
Offline
Naposledy viděn: 14 let 2 měsíce zpět
Připojen: 07.02.2008 - 20:14
USB Camera Microdia (SN9C201), Bus 002 Device 002: ID 0c45:624f Microdia , KDE, NB MSI M677 x64, webcamera

Dobry den.
Potreboval by som pomoct najst free ovladac na kameru USB na NoteBooku MSI M677, kamera sa mi hlasi po lsusb ako Bus 002 Device 002: ID 0c45:624f Microdia,
NB je x64, pracujem pod OpenSuse10.3, KDE.
Este ma zaujima nazov aplikacie, programu ktorou kameru mozem pouzivat resp. odskusat pod KDE.
Vopred dakujem za pomoc. Marian Mintal

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 4 měsíce zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Pokud myslíte

webkameru, pak se podívejte sem => třeba toto. Obecně na Linuxu zdaleka ne každá funguje, přece jen jde o dost proprietární a nestandardizovaná zařízení.

JirkaZ

Obrázek uživatele ra100
Offline
Naposledy viděn: 13 let 11 měsíců zpět
Připojen: 05.06.2006 - 16:04
Alebo toto

Alebo toto

Obrázek uživatele mmintal
Offline
Naposledy viděn: 14 let 2 měsíce zpět
Připojen: 07.02.2008 - 20:14
Webcamera, USB Microdia (SN9C201) 0c45:624f

Dakujem za ochotu odskusal som nainstalovat ale zatial sa mi kameru nepodarilo rozchodit. Na roznych strankach je popisane ze sa mam skusit modlit aby niekto napisal ovladac . Tak ma to trosku rozladilo. A to som zacal vsade chvalit Linux ako taky. Snad ked sa este naucim rozchodit hry napr. emulaciou windows wine tak to bude super. Aj ked som uz ziadnu z hier nehral na PC od dob ZX Spectrum K48 este cez magnetofonovu kazetu.
Marian Mintal

Obrázek uživatele ravensun
Offline
Naposledy viděn: 14 let 1 měsíc zpět
Připojen: 18.02.2007 - 14:47
webcam od sonix s chipem SN9C201

Jo tak u této kamerky je to problém.
Výrobce moc nekomunikuje (že by byla ta má angličtina tak špatná?).
Ovladač mi poslal pro fedoru 6 binární, takže k ničemu.
Naštěstí existuje stránka kde se snaží tuto kamerku rozchodit i bez podpory výrobce (si myslím) a už nějaký "alfa" ovladač napsali. Stáhnul jsem, zkusil jsem na svém Ubuntu zkompilovat a světe div se, docela to funguje. Jenže po čase se asi zahltí nějaký "buffer" a sekne se to. Říkám si že to ještě zkusím v 32bit verzi a pak ještě jinde třeba na openSUSE či fedoře jak to poběží. Každopádně vypadá to, že by to mohlo někdy fungovat. Někde jsem četl že v Ubuntu 8.10 beta už ten ovladač je dokonce importován. Tak to chci brzo vyzkoušet