1 příspěvek / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele karel.plsek
Offline
Naposledy viděn: 7 let 10 měsíců zpět
Připojen: 08.04.2013 - 07:41
upgrade z openSUSE 12.3 -> 13.1

Docela jsem se těšil na novou distribuci. Zejména jsem se těšil na bezproblémový přechod který už jsem absolvoval už verze 11.4 a vždy to bylo k lepšímu.

Tentokrát si však počkám na další distribuci. Problémy se kterými jsem se setkal:

- Webový server po upgrade je nefunkční, musí se ošetřit v konfiguračních souborech a když už se nastartuje, pak nevidí do adresářů do kterých má (a v předchozí distribuci viděl)
- MySQL server (v 64bit verzi neběží vůbec... opět je třeba dost práce aby se rozběhl) v 32 i 64bit verzi je z nějakého důvodu odstraněn MySQL workbench - pro práci docela šikovná utilitka
- s upgradem "natáhne" nějaký HPLIP - co to je? Já to nechci!!! Proč mi to tam dávají, když bez toho před tím i potom mohu docela dobře fungovat?
- NEJVĚTŠÍ PROBLÉM je ale ve špatné spolupráci Skype a zvukové karty, kdy mi Skype v obou verzích (32 i 64) při pokusu vyloudit jakýkoliv zvuk pustí do výstupu nesnesitelný brum který nelze zastavit (vím že Skype je externí program, ale až do verze openSUSE 12.3 fungoval naprosto bezchybně)

To vše na Lenovo ThinkPadu T430 už od verze 11.4. Mám stroj hlavně na práci takže si musím počkat na další distribuci, která bude jak doufám o mnoho lepší a hlavně dodrží původní trend upgrade systému, který byl až do verze 12.3 - tj. co je nastaveno nepřenastavuj, nedávej nové aplikace, aniž by si to uživatel přál a nastav jen to co je nového....

Krátce: z 13.1 jsem zklamán...

Howgh
Karel

Distribuce: 
Obrázek uživatele karel.plsek
Offline
Naposledy viděn: 7 let 10 měsíců zpět
Připojen: 08.04.2013 - 07:41
Doplňuji a uzavírám.

Vše zpět nazpátek do skořápek. :)

Na 13.1 jsem nakonec přešel a jsem velmi spokojen. Skutečně to potřebuje nějaké úpravy v konfiguracích po přechodu, ale nakonec byly menší než jsem očekával.

Největší problém, který byl se zvukem je vlastně na straně Mrkvosoftu, který se v současné době o Skype stará a na Linuxovou distribuci mírně řečeno "kašle". Naštěstí jsem našel návod http://arunraghavan.net/2013/08/pulseaudio-4-0-and-skype jak Skype zprovoznit.

Takže nyní mohu 13.1 jen doporučit.

Karel Plšek
-------------------------------
Debian 64bit on MSI PE70 2QE-087CZ and ThinkPad L430
openSUSE 13.2 64bit on ThinkPad 430 and 64bit on DesktopPC
used openSUSE distro: 10.2, 11.3, 13.1
Debian on my wife's PC