2 příspěvky / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele igor
Offline
Naposledy viděn: 12 let 10 měsíců zpět
Připojen: 01.11.2005 - 09:57
tlaciaren HP LJ 1018 netlaci

Som stale zaciatocnik. Uz som raz pisal ohadom mojej tlaciarne. Dostal som odpovede a to mi pomohlo. Vtedy som mal nainstalovanu verziu Suse 10.3beta. Potom som si nainstaloval verziu S 10.3 RC1 tam mi uz neslo nainstalovat tlaciaren, aby som bol presny, je nainstalovana a nebezi. A to iste je aj v uplnej poslednej verzii 10.3, myslel som si, ze ked ju nainstalujem nebudem mat tento problem. Podla navodov som mnohe veci vymazal, mal som tazkosti to znova nainstalovat, ale uz to mam akotak v poriadku ale netlaci. Mam naistalovany aj driver foo2zjs podla navodu. Ked chcem aby mi bola vytlacena kontrolna stranka vypise mi ze bola odoslana na tlaciaren a nic sa nestane, ani na penely sa neobjavi ikona tlaciarne a cakam,cakam a nic. Neviem si s tym poradit. Bavim sa s tym uz niekolko dni, citam navody, robim to podla nich a stale to nejde. Asi robim niekde chybu a nedokazem ju odstranit. Mnohemu som sa uz naucil ale nejde to. Ak mi niekto poradi budem rad. Dakujem.

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 4 měsíce zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Zkuste tiskárnu konfigurovat

přes CUPS server, tedy nikoliv přes YAST nebo KDE. Adresa je

http://localhost:631

Možná se ještě předtím podívejte sem a nebo ještě lépe na tuto stránku (červený text) - máte tedy foo2zjs od autora a nikoliv z distribuce?... Udělal jste všechny kroky uvedené pod nadpisem "Download and Install" cca v polovině stránky?

Já jsem nedávno tu tiskárnu instaloval (v 10.2) a nebyly s tím žádné problémy. Je ovšem možné, že 10.3 obsahuje nějakou chybu či nekompatibilitu - vůbec bych se nedivil.

JirkaZ

Obrázek uživatele igor
Offline
Naposledy viděn: 12 let 10 měsíců zpět
Připojen: 01.11.2005 - 09:57
Dakujem za odpoved. Prosim o

Dakujem za odpoved. Prosim o prepacenie moc neviem angl uz mam dost rokov na ucenie a to je tiez jedna z chyb. Nainstaloval som driver podla stranky http://foo2zjs.rkkda.com/ ako ste napisal. Potom som to chcel spojazdnit cez CUPS server a nejde to, dam na printer napise toto:Description: LaserJet-1018
Location:
Make and Model: HP LaserJet 1018 Foomatic/foo2zjs (recommended)
Printer State: stopped, accepting jobs, published.
Device URI: usb://HP/LaserJet%201018
ked dam test tak mi napise:Test Page guest 19k Unknown pending since
Tue Oct 9 11:15:40 2007.
Ked dam start printer tak pyta odo mna na CUPS localhost meno a heslo.
Este raz sa ospravedlnujemem za moju neschopnost a Vasu trpezlivost. Dakujem, asi nieco robim zle.

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 4 měsíce zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
CUPS potřebuje

jméno root a jeho heslo. Jedině v admin módu CUPSu se dá něco měnit. Jinak všechny postupy jsou dostatečně popsány, případně zkuste tiskárnu odstranit a znovu podle postupů přidat. Angličtinu za Vás asi fakt řešit nebudu, lidi se hlásí na tzv. university třetího věku i třeba skoro v 80 letech (tolik Vám asi není...).

JirkaZ

Obrázek uživatele igor
Offline
Naposledy viděn: 12 let 10 měsíců zpět
Připojen: 01.11.2005 - 09:57
Diky za rady, prepacte, ze

Diky za rady, prepacte, ze som si dovolil Vas obtazovat. Potom sa divite, ze ludia odchadzaju od lin, ked si nevedia poradit s problemami, ktore tento system zo sebou prinasa, nikto sa nenarodil uplne najmudrejsi. Aj tak sa mi lin paci. Este raz diky. Uz mi viac nemusite radit. Nejak sa potrapim sam.

Obrázek uživatele igor
Offline
Naposledy viděn: 12 let 10 měsíců zpět
Připojen: 01.11.2005 - 09:57
este nieco

Zabudol som odpisat na to odkial je foo2zjs, je to zo stranky
http://foo2zjs.rkkda.com