2 příspěvky / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele micke
Offline
Naposledy viděn: 13 let 8 měsíců zpět
Připojen: 24.04.2005 - 17:17
SUSE a ASUS M6887Ne

Již delší dobu provozuji na svém notebooku SUSE linux. Ale, mám problém s korektním zobrazováním stavu baterie. SUSE ji proste odmítá detekovat. Nyní jsem upgradoval a doufal, ze v nové verzi SU9.3 bude tento dlouho trvajicí problém odstraněn - nestalo se tak. Tento zásadní problém snižuje hodnotu samotného SUSE při použití na nových noteboocích.

Dalším problémem je nefunkčnost 3D akcelerace karet ATI s novým X serverem X.Org - trvá od verze 9.2

A tak se ptám přítomných zdali mají taky takové problémy s ACPI na nových Centrinech (Dothan)?

Má konfigurace:

Intel Centrino 2GHz (Dothan), 1GB RAM, ATI RadeonM 9700 64MB, LCD 15"

Obrázek uživatele koty
Offline
Naposledy viděn: 15 let 9 měsíců zpět
Připojen: 19.04.2005 - 11:12
Re: SUSE a ASUS M6887Ne

U ACPI by možná pomohlo změnit DSDT tabulku. Netuším, jak moc nebo málo se podobají notebooky řady m68xxn, ale něco málo najdete na stránce http://www.isis.de/members/~messersch/asus-m6800n.html

3D nefunguje ani s ovladačem z ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/supplementary/X/ATI/suse93

?

Obrázek uživatele micke
Offline
Naposledy viděn: 13 let 8 měsíců zpět
Připojen: 24.04.2005 - 17:17
Re:Re: SUSE a ASUS M6887Ne

Jak se mění DSDT tabulka? A navíc v případě řad m68xx jsou dvě verze s Centrinem1(cache 1M) a Centrinem2(cache 2MB).

Nevím jestli dělám něco špatně, ale podle návodu 3D nefunguje ani s ovladačem z ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/supplementary/X/ATI/suse93

Obrázek uživatele koty
Offline
Naposledy viděn: 15 let 9 měsíců zpět
Připojen: 19.04.2005 - 11:12
Re: SUSE a ASUS M6887Ne

O změnách DSDT tabulky se dočtete v manuálech verzí 9.2 a 9.3.

Tak to jsme dva. Já také nevím, co děláte špatně :-). Naběhnou Xka? Co je v souboru /var/log/Xorg.0.log popř. /var/log/Xorg.0.log.old po neuspěšném pokusu o spuštění 3D? Co máte v xorg.conf? Jak systém identifikuje grafickou kartu (příkaz hwinfo).

Obrázek uživatele rvojta
Offline
Naposledy viděn: 17 let 7 měsíců zpět
Připojen: 01.05.2005 - 15:17
Asus M6887Ne a SuSE 9.[23]

Dobrý den,

podívejte se do mého blogu, tam najdete odpověď na všechny vaše otázky.

Doporučuji:

P.S. Problém s ACPI užitnou hodnotu SuSE nesnižuje, protože s tím SuSE nemůže nic udělat. Je to, resp. byl to, problém společnosti, která dané notebooky vyrábí a dodává jim špatně naprogramovaný BIOS.

P.S.S. Funguje úplně všechno bez nějakých obskurních zásahů mimo integrované čtečky karet.

--
Robert Vojta

Obrázek uživatele micke
Offline
Naposledy viděn: 13 let 8 měsíců zpět
Připojen: 24.04.2005 - 17:17
Asus M6887Ne a SuSE 9.x

Jen malou poznámku, jak víte, že Vám funguje 3D? Já to testuju na hře 'Chromium B.S.U' a na spořiči 'Atlantis (GL)'. Jinak co se týká logu je vše v pořádku (drivery jsou zavedeny - žádná chyba). Jen se mi nezdá, že by 3D fungovala.

K Vašim stránkám - jen škoda, že nemají českou verzi, ohledně 'DSDT' sice ted vím kde je chyba, ale ne jak to resit. Z toho co tam je moc moudrej nejsem. Nahrání nového biosu asi celej problém se stavem baterie nevyřeší?!

Obrázek uživatele rvojta
Offline
Naposledy viděn: 17 let 7 měsíců zpět
Připojen: 01.05.2005 - 15:17
Asus M6887Ne a SuSE 9.[23]

Dobrý den,

umíte číst? Nahoře máte odkaz, který se jmenuje - Nový BIOS, který řeší problémy s ACPI. Použijte BIOS 0208Ae, který problém s baterkou řeší na tom správném místě kde má být řešen.

Pokud použijete ovladač radeon, 3D akcelerace není dostupná, ale funguje vám S3 (Suspend to RAM). Pokud použijete ovladač fglrx, 3D akcelerace je dostupná, ale nefunguje S3 (Suspend to RAM).

A jak poznám, že mám 3D akceleraci? Například:

robert@echelon:~> glxinfo | grep ^OpenGL

OpenGL vendor string: Mesa project: www.mesa3d.org

OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect

OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.2.1)

OpenGL extensions:

robert@echelon:~>

A nebude tam Mesa project, ale ATI Technologies, ... A nebo si spustím Tuxracera a když funguje, dám si jedno kolo ;-)

-- Robert Vojta

http://blog.vojta.name/

--
Robert Vojta