2 příspěvky / 0 new
Poslední
Neznámý
Obrázek uživatele Neznámý
SuSE 9.3 a ntb HP Compaq nx7010

Hledám informace zdali má někdo zkušenosti s instalací SuSE 9.3 a podporou hw pro tento notebook. Děkuji

Vladimír Fajdek

Obrázek uživatele cobain
Offline
Naposledy viděn: 16 let 6 měsíců zpět
Připojen: 25.04.2005 - 16:37
Obrázek uživatele sure
Offline
Naposledy viděn: 14 let 10 měsíců zpět
Připojen: 04.05.2005 - 22:11
Suse 9.3 na ntb HP Compaq nx7010

Tak jsem zakoupil nový SuSE 9.3 a pustil se do instalace na notebook HP Compaq nx7010.

S instalací jsem počítal dopředu a tak jsem zmenšil prostor pro předinstalované WinXP prof a na 100GB disku jsem si uvolnil celých 50% kapacity.

Instalace proběhla bez problému a hned po základní konfuguraci WiFi integrované síťovky jsem stáhnul nové aktualizace a potřebné knihovny pro přehrávání DVD, které v dodané instalaci nejsou.

Při cestách používám pro přístup na internet PCMCIA GPRS modem Siemens MC45, ale nikde jsem ho nenašel v podporovaném HW a tak kdyby mě zde někdo "nakopl" jak to zprovoznit, nebo jak připojit Nokii 6310i přes bluetooth jako modem a zařadit ho do seznamu KInternetu - nástoje pro vytáčení internetu, budu rád.

Obrázek uživatele sure
Offline
Naposledy viděn: 14 let 10 měsíců zpět
Připojen: 04.05.2005 - 22:11
Problém se dvěmi síťovkami

Již jsem to zde v diskuzi někde četl, že pokud mám v počítači dvě síťové karty, tak se po každém startu přenastaví z Eth0 na Eth1 a pak opačně. :-( Ale mně se ještě přihodilo, že mi zmizly z KInternetu" a tudíž se nemohu přihlásit na Internet.

Otázka zní: Jak dostat zpět Eth0 a Eth1 do seznamu zařízení přes které se připojuji na Internet?

V YASTU jsou nakonfigurované správně, už jsem se přes ně připojoval. Podotýkám, že jedna je klasická Ethernet a druhá WiFi.