0 příspěvků / 0 new
Neznámý
Obrázek uživatele Neznámý
SuSE 10.1 x86_64 a USB ADSL modem Sagem Fast 840

Dobrý den,

mám potíže s rozběháním uvedeného modemu pod SuSE 10.1 x86_64. Dostal jsem se do určitého stadia, pokud někdo budete vědět, jak se šoupnout dál, budu moc vděčný.

Zkoušel jsem nejprve návod podle: http://cs.wikibooks.org/wiki/Eagle-USB

a zasekl se na překladu ovladače eagle-usb.

"make" skončí s následující chybou:


In file included from /root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eagle-usb.h:30,
from /root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c:41:
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_types.h:165: warning: ‘packed’ attribute ignored
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c:170: error: unknown field ‘owner’ specified in initializer
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c:170: warning: initialization from incompatible pointer type
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c:242: error: expected ‘)’ before string constant
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c:244: error: expected ‘)’ before string constant
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c: In function ‘eu_disconnect_postfirm’:
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c:946: error: ‘URB_ASYNC_UNLINK’ undeclared (first use in this function)
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c:946: error: (Each undeclared identifier is reported only once
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c:946: error: for each function it appears in.)
make[3]: *** [/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.o] Error 1
make[2]: *** [_module_/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver] Error 2
make[1]: *** [eagle-usb.ko] Error 2
make: *** [build] Error 2

Stejná potíž se objevuje i při pokusu zkompilovat a rozchodit novější verze eagle-usb (2.2.0, 2.1.1).

Zkoušel jsem ještě jinou cestu popsanou na SuSE linux support

Podle návodu jsem si upravil .config jádra, zkompiloval jsem si moduly pppoatm a ueagle-usb. Dále jsem stáhnul a do požadované cesty nahrál firmware.

ueagle se chytil a po připojení a odpojení modemu se v logu ukáže:


usb 1-2: [ueagle-atm] modem operational
usb 1-2: [ueagle-atm] ATU-R firmware version : 43e2ead7

Zdá se, že modem komunikovat bude, ale potřebuji rozchodit připojení přes PPPoE LLC (můj ISP je Telecom). A tady se zase zaseknu.

Ve zmíněném návodu doporučují použít br2684ctl. Stáhnul jsem si tento balík zkompiloval jsem si příslušný modul br2684, který vyžaduje, ale mám problém s jeho zavedením:


modprobe br2684

hází chybu "Unknown symbol skb_migrate" a odmíte modul načíst.

Děkuji za každý tip, jak dokončit instalaci toho modemu. Dříve jsem ho bez potíží používal s ovladači "eagle-usb", na SuSE 10.1 se mi ho však nedaří rozchodit...