2 příspěvky / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele cepela
Offline
Naposledy viděn: 16 let 4 měsíce zpět
Připojen: 05.12.2007 - 11:29
Podivne rozliseni 1280x800

Dobry den,
predevcirem sem presel z Ubuntu na OpenSuse 10.3 a doufal sem, ze vse bude v pohode, ale ouha, chybicka se precijenom vloudila. Mam na ntb sirokouhly displej 15,4" s rozlisenim 1280x800 a system se i tak tvari, jenze pokud otevru nejake okno a maximalizuji ho, tak se zvetsi jakobych mel rozliseni 1024x768. Zkousel sem i nastavit 915resolution ale taky to nejak nepomohlo. Vse bude asi lepe videt na printscreanu niz. Podobnou chubu to dela i v prihlasovacim okne, kde je zelene pozadi taky jen ve zmensenem prostoru vlevo nahore a zbytek je modre pozadi. Diky za rady, protze nikde sem nic nenasel.

Obrázek uživatele honzaS
Offline
Naposledy viděn: 15 let 9 měsíců zpět
Připojen: 09.01.2007 - 15:20
V consoli spusťte příkaz:

V consoli spusťte příkaz: sax2 -r
následně si zkontrolujte nastavené rozlišení a uložte. Mohlo by to pomoci :-)

honzaS

Obrázek uživatele cepela
Offline
Naposledy viděn: 16 let 4 měsíce zpět
Připojen: 05.12.2007 - 11:29
Tak bohuzel to nepomohlo,

Tak bohuzel to nepomohlo, navic kdyz se spusti sax2 tak to okno s kofiguraci je hozeno za pravym hornim rohem, takze se jen tak da listovat v liste s rozlisenim. Po ukonceni zustane v terminalu:

SaX: initializing please wait...
SaX: your current configuration will not be read in

SaX: access to your display is denied
SPP: prepare device [0] profile: Depth24
SPP: prepare device [0] profile: Intel
SPP: calling device [0] profile script: Intel
SPP: prepare device [1] profile: synaptics
SPP: calling device [1] profile script: synaptics
SPP: including prepared profile(s)...

SaX: startup
SaX: using cache data...

Coz je mi taky divne, ze to nemuze nacist aktualni konfiguraci. Uz me to celkem stve a premyslim kvuli tomu na vraceni k ubuntu.

Obrázek uživatele cepela
Offline
Naposledy viděn: 16 let 4 měsíce zpět
Připojen: 05.12.2007 - 11:29
Ted sem zjistil, ze pokud

Ted sem zjistil, ze pokud vypnu Xka (init 3), prihlasim se jako root a znovu nastavim sax2 (rozliseni na 1280x800 a prenastavim i monitor na lcd 1280x800), tak po spusteni Xek je vse ok, pouze ale do prvniho restartu, pak to je zase vsechno jako driv.

Obrázek uživatele cepela
Offline
Naposledy viděn: 16 let 4 měsíce zpět
Připojen: 05.12.2007 - 11:29
tak bohuzel uz to nezkusim,

tak bohuzel uz to nezkusim, protoze sem pred nejakym casem kvuli problemum v suse migroval na pclinuxos. Presto diky

Obrázek uživatele milano
Offline
Naposledy viděn: 16 let 1 měsíc zpět
Připojen: 08.12.2007 - 00:19
Tak tohle se mi stalo taky a

Tak tohle se mi stalo taky a to po aktualizaci, když jsem přidal komunitní repozitáře. Nainstaloval jsem suse znova a nepřidal komunitní repozitář X11:XGL nebo tak nějak a zatím to už asi týden jde. Patrně je v tomto repozitáři, v nějakém balíčku chyba.