2 příspěvky / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele harvey
Offline
Naposledy viděn: 16 let 3 měsíce zpět
Připojen: 09.10.2007 - 07:27
"nepřipojený" kabel u Gigabyte RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet Controller

Dobrý den.
Mám problém se síťovkou, která mi stále tvrdí, že nemám připojený síťový kabel (přitom XPcka jedou). Síťovku mám pouze jednu. Veškeré nastavování jsem dělal v YASTu a tam jsem se i dozvěděl o tom odpojeném kabelu.
Napadá někoho řešení?
Předem díky.

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 4 měsíce zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Jak jste nastavoval

parametry sítě? Používáte dynamickou IP z DHCP, nebo pevnou? Jaká je Vaše konfigurace sítě (myslím hardwarová)? Zjistěte si případně softwarové parametry ve WXP.

Dotaz jako obvykle neobsahuje vůbec žádné informace a chcete přitom řešení...

JirkaZ

Obrázek uživatele harvey
Offline
Naposledy viděn: 16 let 3 měsíce zpět
Připojen: 09.10.2007 - 07:27
Pripojuji se ke sitchi,

Pripojuji se ke sitchi, ktery je pripojeny k ADSL routeru. ADSL router je DHCP server pro notebooky, stanice maji pevne IP (takze kdybych si ji nenastavil a nechal tam DHCP tak ji stejne dostanu od routeru). Vsechny sitove parametry vim, sit je moje..
Asi jsem to spatne napsal. Mam problem s tim, ze mi konfigurator v YASTu hlasi, ze mam odpojeny kabel, pritom ten je pripojeny. Zkousel jsem ho vytahnout a zapojit, ale nepomohlo to. Vim jak to funguje se zarizenimi pod windows, w linuxu ne.
Vite jak dal?

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 4 měsíce zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Možná půjde o bug

v jádře související s daným chipsetem (jaké jádro máte?), podívejte se sem a následně sem.

JirkaZ

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 4 měsíce zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Dále též hledání

takto a z něj vyplývající třeba tato stránka.

Neboli v kostce řečeno: asi budete muset překompilovat jádro. K tomu potřebujete ovladač pro ten Realtek, kompilátor gcc a zdrojový tvar jádra (kernel-source). Pak už je to jen záležitost několika příkazů v konzoli - samozřejmě jako root. Postupy a odkazy jsou na těch uvedených stránkách.

JirkaZ