2 příspěvky / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele Rhan
Offline
Naposledy viděn: 16 let 11 měsíců zpět
Připojen: 05.11.2006 - 15:36
Lexmark E240

Dobry den,
nedari se mi rozbehnout tiskarnu Lexmark E240, PPD soubor pro CUPS my system odmita nacist s tim, ze se jedna o spatnou verzi a ovladac z RPM balicku mi po instalaci a rozbehnuti hlasi
"Add queue Pokus failed".

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 5 měsíců zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Jak je

tiskárna připojená (USB)? Ovladače odtud? Jinak viz 1 -> 2, 3, 4 atd. apod. Neboli také - pokud ne proprietární Lexmark ovladač, pak "Generic PCL6".

Ad: "...soubor my systém odmítá...": dejte si na takové věci příště pozor, ne vždycky mám po ruce sáček na nevolnost a mohl bych si ohodit přinejmenším klávesnici...

JirkaZ

Obrázek uživatele Rhan
Offline
Naposledy viděn: 16 let 11 měsíců zpět
Připojen: 05.11.2006 - 15:36
Tiskarna je na USBOvladace

Tiskarna je na USB
Ovladace jsou odtud:Lexmark
A co se tyce odmitani PPD souboru tak:
Checking file "./Lexmark_E240n_en.PPD"
./Lexmark_E240n_en.PPD: FAIL
**FAIL** Bad Resolution choice PrinterS!
REF: Page 84, section 5.9
**FAIL** Bad Resolution choice 2400IQ!
REF: Page 84, section 5.9
**FAIL** Bad Resolution choice 1200IQ!
REF: Page 84, section 5.9
WARN DefaultLeadingEdge has no corresponding options!
WARN Obsolete PPD version 4,0!
REF: Page 42, section 5.2.
WARN PCFileName longer than 8.3 in violation of PPD spec.
REF: Pages 61-62, section 5.3.
0 files passed

Generic PCL6, nebo jine genericke ovladace sice umozni tisk, ale neumoznuji pristup k nastaveni tiskarny.
Vsechny vyse zminene odkazy jsem jiz nasel a zkusil, presto neprinesly reseni.

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 5 měsíců zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Ad nastavení

tiskárny: generické ovladače neumožňují ani základní nastavení (třeba rozlišení, formát papíru apod.)? Pokud ano, asi bych se s tím spokojil - podle mě se většinou v Linuxu nekoná onen komfort (*) proprietárních řešení.

(*) pojmenoval jsem to sice komfort, ale skutečnost bývá taková, že k dispozici je sice bombastické GUI, ale skutečný přínos je diskutabilní (míněn počet a využitelnost funkcí).

Pokud přesto chcete používat Lexmark ovladač, asi bych se obrátil s dotazem přímo na výrobce.

Ještě jeden tip, i když si nejsem jistý jeho užitečností: zkuste nové Ubuntu 7.04 (jako live), má zcela automatickou instalaci tiskáren - možná to uměly už starší verze, nevím. Pokud se podaří a tiskárna bude fungovat, projděte si nastavení CUPSu a zkuste ho nějak přenést do SUSE, nebo se alespoň inspirovat.

JirkaZ

Obrázek uživatele Rhan
Offline
Naposledy viděn: 16 let 11 měsíců zpět
Připojen: 05.11.2006 - 15:36
Dekuji Na vyrobce sem se jiz

Dekuji
Na vyrobce sem se jiz obratil drive, dva tydny a zadna odpoved.
Chapu vyhody a nevyhody generickych ovladacu, skutecne by mi stacilo zakladni nastaveni formatu papiru, rozliseni a sytost toneru. Bohuzel rozliseni a sytost toneru se v generickych ovladacich nastavit nedaji.

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 5 měsíců zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
A kontaktoval

jste přímo české zastoupení?

JirkaZ

Obrázek uživatele Rhan
Offline
Naposledy viděn: 16 let 11 měsíců zpět
Připojen: 05.11.2006 - 15:36
Ano kontaktoval jsem je mailem

Nakonec jsem skoncil u generickeho ovladace OPTRA E+ z gutenprint (zda se ze tiskarna na nej reaguje nejrychleji.) Bohuzel, ovladani parametru tiskarny je porad mozne jen z Windows).

Dale se mi ji poradrilo temer rozhchodit pomoci techto dvou casti driveru od Lexmarku: 1 2 Tiskarnu se mi podarilo pomoci nich nainstalovat a vytisknout zkusebni stranku, dale se take v poradku vytiskla uvodni stranka (banner) pri tisku dokumentu z OpenOffice, ale samotny text dokumentu se jiz zacal tisknout jako cisty zdrojovy kod (snad postscriptu).

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 5 měsíců zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Tak nějak nevím....

Zkusil jsem pro zajímavost nainstalovat svoji HP LJ 6L jako "Generic PCL6" a pochopitelně ji nastavovat lze, viz screenshot 1, 2 a 3. Sytost toneru tam není, ale to u LJ 6L obecně nebývá (pokud vím, tak pouze speciální utilitou fungující ve Windows).

Že by to u toho Lexmarku se stejným ovladačem bylo nějak jinak???

JirkaZ

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 5 měsíců zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Zajímavé poznatky

potvrzující nutnost použití generických driverů jou třeba i tady.

(I was successful at getting Lexmark E240 to print using the recommended driver under FC4. Perfect quality, no slowness noted. (I had no luck with Lexmark's own supplied driver software))

JirkaZ