1 příspěvek / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele juvie
Offline
Naposledy viděn: 16 let 5 měsíců zpět
Připojen: 22.08.2006 - 08:04
Lenovo 3000 N100

S pořízením nového notebooku jsem zároven přešel ze SuSE 10.2 (z 10.1, kterou i nadále mám na PC)- Po bezproblémové instalaci (pokud nepočítám integ. web kameru či co to je :-) jsem provedl s menšimi problémy update. Ale vznikly mne dva problémy:
1) Po update mi nefunguje správně hybernace - uspání do RAM ani na disk se nedokončí a vše zůstane v normálním stavu - tato funkce před updatem fungovala.
2) Po přidání druhého rozložení klávesnice (primární je US sek. CZ) mi přestaly fungovat přídavná tlačítka hlasitosti, v nezměněném prostředí roota fungují. Zkoušel jsem vytvořit ~/.Xmodmap ale bez výsledku. Asi dělám někde chybu :-)
Používám správce oken KDE.
Budu rád za každou pomoc...

Obrázek uživatele juvie
Offline
Naposledy viděn: 16 let 5 měsíců zpět
Připojen: 22.08.2006 - 08:04
Reseni problemu cislo 1

Takze jsem chvili googlil a nasel jsem reseni:
v konfiguraku pm /etc/pm/config doplnit parametry uspani "-f -m -p" cely radek potom vypada asi takto:
S2RAM_OPTS="-f -m -p"
Duvod:
pri spusteni s2ram -n se dovime, ze nas stroj neni podporovanym pro tyto akce parametrem -f nasilne provedeme tuto akci.
Poznamka: Cetl jsme neco o bateriich na IBM (castecne to povazuji za to i za Lenovo) ze existuje problem se spotrebou, ale jeste jsem to poradne netestoval.

I nadale prosim o pomoc s tlacitky hlasitosti, nejsou sice nezbytne ale kdyz uz jednou fungovaly :-)

Obrázek uživatele juvie
Offline
Naposledy viděn: 16 let 5 měsíců zpět
Připojen: 22.08.2006 - 08:04
Vyreseni problemu c.2

Vyreseni dalsiho problemu taky nebylo slozite...
stacilo vytvorit ~/.Xmodmap soubor s ulozenymi hodnotami porizenymi xev.
pak jen xmodmap /home/$USER/.Xmodmap a problem byl vyresen.
Chybu jsem predtim udelal v tom, ze jsem neprovedl prikaz xmodmap.... No clovek se chybami uci.