1 příspěvek / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele libor0007
Offline
Naposledy viděn: 10 let 9 měsíců zpět
Připojen: 24.07.2008 - 11:27
Jakou grafiku do 1500kc aktualne koupit pro linux?

Poradte bezproblemovou gk v uvedene cene. Nejde mi o hry, ale chci bezproblemovy compiz, rozumnou spotrebu a tichy chod(tak nejspis pasiv). Mam ati, jede vpoho, ale porad ma s compiz problemy u videa nebo u nekterych aplikaci. Pri vystupu pres X11 je sice video funkcni, ale na ukor kvality a zatizeni cpu. Takze predpokladam nejspis nejaka nvidia, ikdyz za stejnou cenu bude slabsi nez ati. Prosim o vase (odzkousene) tipy...

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 3 měsíce zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Nedám konkrétní tip,

ale pár obecných zásad:

1) každopádně nVidia, má lepší přístup k tvorbě linuxových ovladačů. Jde o chipset, značka karty nemusí nutně být nVidia.

2) pokud nezjistíte konkrétní typ (jako že asi těžko; to, co je na trhu, nebude ještě ověřené zejména v kombinaci s rozšířením Linuxu), tak kupte něco odhadem vytipovaného na internetovém obchodě a v případě potíží (neúspěchu apod.) nepoškozenou kartu bez známek používání do 14 dnů vraťte. Je to zdánlivě "nefér", ale jednak máte tuto možnost ze zákona a jednak by Vám vyčerpávající informaci měl poskytnout prodejce před nákupem. Jestliže to neudělá (velmi pravděpodobné), pak je to prostě způsob obrany proti jeho neschopnosti/salámismu...

JirkaZ

Obrázek uživatele libor0007
Offline
Naposledy viděn: 10 let 9 měsíců zpět
Připojen: 24.07.2008 - 11:27
Díky za odpoved, to ze jde

Díky za odpoved, to ze jde pouze o cipset nvidia a ne vyrobce je mi jasne. Cekal jsem ovsem spis odpoved typu mam tu a tu kartu a slape ok, nebo jsou s ní problémy, nebrat... Jinak jsem nekde cetl, ze ati jiz na podpore xvMC pracuje, uvidime tedy - chvili jeste poseckam...

Obrázek uživatele Ilfirin
Offline
Naposledy viděn: 12 let 11 měsíců zpět
Připojen: 06.12.2006 - 17:39
Aha :-)

Tak mám nVidii 7300go a je ok. Jinde mám nVidii 7025 a je ok.
Zkrátka vám JIrka poradil dobře. Ono z hlediska Linuxu spíš záleží na ovladači, než na integráči co ten ovladač ovládá. Linux pokud něco chce, obrací se na ovladač, co je dál za hw je už defacto jedno. Takže nějakou pěknou nVidii s 6tkové řady a váš. Teď frčí 8čková a 9tková.

Dle http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Grafick%C3%A9+karty\PCI-E\NVIDIA&stockitem_in_path_order=Price je moje karta už za 600Kč. Hmm :-(. No, ve vaší cenvé kategorii vidím nějaké 9400GT ovky. Asi bych šel do nich.

I když... teď mě děsí, že chybí v tomhle seznamu http://www.nvidia.com/object/IO_18897.html

Tak to mě zviklalo a teď nevím jak dál. Smazat co jsem napsal, nebo ne. Nechám to tu. Asi by bylo dobré, pokud se pro 9400 rozhodnete, ověřit si podporu na supportu nVidie, nebo zvolit jiný chip, co už v seznamu je.