2 příspěvky / 0 new
Poslední
Neznámý
Obrázek uživatele Neznámý
i686 & i586

Zdravim všechny. Bude to po delší dobe opet jeden z tech dotazu, co nemate radi, ale prosim, poradte lamovi.. Mam SLED 10 a pokud si otevru Info o OS, vypisuje mi to u OS : Linux 2.6.16.21-0.8-default i686 a System : SLED 10 (i586). Podle ceho se mam ridit, pokud chci instalovat a nabizi mi to verze pro 586 i 686? Asi podle OS, ne? Nebo je to jedno? Dekuji Martin

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 4 měsíce zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Pokud použijete

třeba oblíbený Smart a správně mu nastavíte repozitáře, už nikdy nebudete muset takové věci řešit...

Obecně platí cosi jako zpětná kompatibilita, čili verze pro nižší procesory fungují i s vyššími, ale pochopitelně to není 100% a navíc ony závislosti...

Prostě Smart.

JirkaZ

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 4 měsíce zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Máte pravdu,

snažím se trochu cynicky chovat jako Mrkwosoft a jim podobní ;-) Ne vážně, snažím se prostě lidem možná až vtloukat do hlavy něco, co považuju za vynikající metodu, jak se vyhnout linuxovým hrůzám (závislosti, kompilace a podobné věci, prostě to všechno, co z hlediska BFU patří tak možná do počátku DOSu a dob, kdy s počítači pracovali pouze někteří vyvolení).

Mějme na paměti, že mrkew dosáhla svého obludného rozšíření právě díky jednoduchosti, se kterou je možno ten systém obsluhovat (zde míním zejména instalaci programů).

Takže v tom budu pokračovat, nemusíte to číst ;-)

No a právě proto, že ohledně popisu Vašich problémů je v tom Smart nevinně, tak ho do toho netahejte. Je to nejlepší možné řešení ve stávajícím *.rpm světě, který se mi nezdá být špatný. Jistě že chyby jsou všude, tím spíš tam, kde za to není zodpovědnost třeba ve formě finančního ohodnocení. Ale vcelku vzato si není na co stěžovat (divnej desktop s názvem Gnome jsem v SUSE nezkoušel)...

JirkaZ

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 4 měsíce zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
No já jsem se svým

přístupem zatím v přepočtu na kvantum mně známých lidí dosáhl asi rekordního množství instalací SUSE a téměř stejného počtu uživatelů...z toho některých dokonce výhradních (tj. nemají nic jiného). Nestěžují si - naopak.

Nemyslím si, že bych dělal něco špatně. A nejsem si vědom, že bych právě třeba o Smartu nemluvil klidně, tiše a samozřejmě - s arogancí a namyšleností MS se to opravdu nedá srovnávat... Stále mluvit/psát je třeba - jak jinak to chcete ostatní naučit? Už nebožtík zločinec géblsů říkal "Tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou" - toho jistě využil MS, takže já tu (už od začátku) pravdu tolikrát opakovat nemusím ;-)

No nic. Reaguju jen proto, že jste to Vy a Vašich příspěvků či názorů si vážím...

JirkaZ