2 příspěvky / 0 new
Poslední
Neznámý
Obrázek uživatele Neznámý
HP LJ2100 na LPT nereaguje

Ahoy,
zkoušel jsem nainstalovat laserovou tiskárnu HP LJ 2100 přes LPT port do openSUSE 10.2, ale YaST ji nevidí, nejdřív zahlásí chybu portu a tiskárna ani škrt...

nemůže někdo poradit?

Díky,
reeshar

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 5 měsíců zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
A v jiné

distribuci (live) nebo ve Windows funguje? Obecně by s ní v Linuxu neměly být problémy, ale je možné, že jsou problémy s PC a SUSE, resp. konkrétním jádrem.

Nedávno jsem se setkal s podobnými potížemi u jinak naprosto bezproblémové HP LJ 6L na počítači Compaq SFF 530. Šlo právě o to, že SUSE (10.2) nějak naprosto neuměl pracovat s LPT portem. Tuším, že ho viděl, ale nešla přes něj komunikace.

Nakonec jsem to vyřešil (softwarově), ale i kdybyste mě rozkrájel, nevzpomenu si jak...

Věc by usnadnilo hledání podle typu Vašeho motherboardu apod.

JirkaZ

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 5 měsíců zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Mám skoro pocit,

že Váš problém bude identický s mým, neb D51S rovná se (snad) D510 a ten bude mít velmi blízko k D530. Zapátrám ještě, jak jsem to tehdy vyřešil a pokud si vzpomenu, dám vědět.

JirkaZ

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 5 měsíců zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Už se malinko

chytám, šel jsem určitě přes tento popis paralelního portu a jeho konfigurace. Ještě bylo ale něco k tomu...klíčová slova jako "parport", "modprobe parport" atd. - to si sem spíš poznamenávám pro sebe...

Taky tam hrálo roli nastavení adresy portu (YAST - přidání nebo změna existující tiskárny) a možná i nastavení vlastností portu v BIOSu, jak se nakonec popisuje i v odkazech uvedených výše.

Tehdy jsem ten problém řešil za pochodu a rychle - teď klasicky vidím, jaká byla chyba, že jsem řešení nezapsal (normálně to dělám).

JirkaZ

Obrázek uživatele kriskami
Offline
Naposledy viděn: 12 let 2 týdny zpět
Připojen: 22.11.2005 - 11:21
Compaq ...

Compaqy mám v práci a při pokusu dostat do nich linux chce úpravu čehosi v biosu (při bootu se vždy v určitém místě hryzne). Škoda, že nevím, co má ta biosí hláška na mysli ...

Obrázek uživatele kriskami
Offline
Naposledy viděn: 12 let 2 týdny zpět
Připojen: 22.11.2005 - 11:21
naštěstí

už nejsem v práci, ale znělo to nějak If you want to run unix change bios settings. Víc tam nebylo, proto jsem z toho matnej. Bios je orig. Compaq, ale žádnou položku only-win protection enabled jsem nenašel ...

Obrázek uživatele kriskami
Offline
Naposledy viděn: 12 let 2 týdny zpět
Připojen: 22.11.2005 - 11:21
re: linux na compaq

myslím, že Deskpro ENS (nechci dělat reklamu, ani jsem ho tady nekupoval), bios jsem samozřejmě prolezl celý, ale nic mi nepadlo do oka. Ta druhá část by snad i seděla, vyměním disk, boot z install CD/netinstall a ve stejném místě se vždy hryzne. Zkusím znovu a dodám to místo ...