2 příspěvky / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele vsatvro79
Offline
Naposledy viděn: 15 let 6 měsíců zpět
Připojen: 13.08.2008 - 19:13
HP 6710b -Wifi - kde robim chybu?

Wifi Scan completed :
Cell 01 - Address: 00:1E:E5:94:06:B4
ESSID:"Tuxi_0"
Mode:Master
Channel:4
Frequency:2.427 GHz (Channel 4)
Quality=97/100 Signal level=-28 dBm Noise level=-127 dBm
Encryption key:on
IE: WPA Version 1
Group Cipher : TKIP
Pairwise Ciphers (1) : TKIP
Authentication Suites (1) : PSK
IE: IEEE 802.11i/WPA2 Version 1
Group Cipher : TKIP
Pairwise Ciphers (2) : CCMP TKIP
Authentication Suites (1) : PSK
Bit Rates:1 Mb/s; 2 Mb/s; 5.5 Mb/s; 11 Mb/s; 6 Mb/s
9 Mb/s; 12 Mb/s; 18 Mb/s; 24 Mb/s; 36 Mb/s
48 Mb/s; 54 Mb/s
Extra:tsf=00000002f0333a46
linux-acg1:/home/tuxi # iwconfig Wifi mode managed essid Tuxi_0 channel 4
linux-acg1:/home/tuxi # wpa_passphrase Tuxi_0-secured2 heslo
network={
ssid="Tuxi_0-secured2"
#psk="heslo"
psk=d0d66224fba271d1617bfb0432cfc834ced6d8b1aad9ebd1ba61333bed1ef143
}
linux-acg1:/home/tuxi # wpa_passphrase Tuxi_0-secured2 heslo > /etc/wpa_supplicant.conf
linux-acg1:/home/tuxi # wpa_supplicant -B -i Wifi -D ipw -w -dd
Daemonize..
linux-acg1:/home/tuxi # tcpdump -i Wifi
tcpdump: WARNING: Wifi: no IPv4 address assigned
tcpdump: verbose output suppressed, use -v or -vv for full protocol decode
listening on Wifi, link-type EN10MB (Ethernet), capture size 96 bytes
^C
0 packets captured
0 packets received by filter
0 packets dropped by kernel
linux-acg1:/home/tuxi #

dik za radu

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 4 měsíce zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
No, skoro bych

řekl, že nemáte přiřazenou IP. Máte vlastní access point, nebo je to "něčí"? V každém případě buď musíte mít pevně nastavenou IP (včetně dalších parametrů), nebo ji systém dostane přidělenou z DHCP serveru access pointu (ten ho musí mít a musí být zapnutý, Váš systém pak musí být nastavený na získání adresy z DHCP).

JirkaZ

Obrázek uživatele vsatvro79
Offline
Naposledy viděn: 15 let 6 měsíců zpět
Připojen: 13.08.2008 - 19:13
Ano, ibaze tato malickost

Ano, ibaze tato malickost pretrvava napriek vsemoznemu usiliu to zmenit...
acesspoint mam vlastny, na pridelovanie DHCP nastaveny, SUSE taktiez, uz ma to nebavy, ako mandriva tak kubuntu sa s tym istym nastavenim pripoji, tusim ze SUSE pojde coskoro z domu, pokial sa nestane zazrak... prepojenia a kodeky v KDE4 su taktiez "vyhra". mrzi ma to, ale je to tak...

Obrázek uživatele Tagy
Offline
Naposledy viděn: 15 let 6 měsíců zpět
Připojen: 14.10.2008 - 20:55
Ahoj, být tebou zkusil bych

Ahoj, být tebou zkusil bych ještě KDE 3, s KDE 4 jsem měl také problémy (na instalaci kodeků jsem se zatím nedostal)
Fakt je, že jsem narazil na názory že KDE 4 je ok a že to bude asi někde jinde, ale mě prostě furt padalo a dělalo to psí kusy.
Tak zkus a uvidíš :-)
Na KDE 4 bych přešel až vyjde novější, více odladěná verze

Obrázek uživatele omzul
Offline
Naposledy viděn: 15 let 3 měsíce zpět
Připojen: 11.10.2007 - 18:09
KDE4 používám od doby, co

KDE4 používám od doby, co se objevilo openSUSE 11.0 jako desktop => prakticky denně, ale také jej vnímám spíše jako betu.. :-(
Na WiFi s openSUSE 11.0 jsem na Netu zahlédl spoustu nářků a má zkušenost je také špatná (KNetworkManager). Dost mi pomohl tento článek.. Což mi připomíná, že je čas se zbavit ikonky toho KNetworkManageru :-)

Obrázek uživatele Chemik
Offline
Naposledy viděn: 14 let 7 měsíců zpět
Připojen: 18.08.2006 - 11:07
openSUSE vs Wifi

Faktem je ze SUSE ma problemy se zakladnima vecma - zrovna jako jsou multimedia a wifi. Taky s tim zapasim a lidem co me pozadaji, BOHUZEL, doporucuju a instaluju Ubuntu :( je to smutne, ale je to tak. Jinak na tvem miste bych vyzkousel to co sem tady uz nekde psal: pokud ti nejde pripojit (a mas to pripojeni spravne nastaveno) jdi do YaST-u/nastaveni sitove karty - v tom nastaveni klikni na upresnit u prislusne wifi karty a pak JEN PROKLIKEJ nastaveni ! nic nemen ! nakonec bude sice nadavat ohledne repozitaru, ale to se preskace a hned jak se zavre okno s timhle nastaveni je potreba kliknout na pripojeni wifi site a nechat ho ucinit pokus o pripojeni - me se po tomhle chytne. Jde o to ze SUSE z nejakeho duvodu nedokaze poradne pracovat s wifi kartou a jejim nastavovanim. Pokud jde o KDE4 tak v soucasne dobe rozhodne NEBRAT !!! osobne at jsem instaloval kdekoliv vzdycky s tim byl problem - cekam a jsem mooc zvedav na openSUSE 11.1 protoze tam je nastaveno nekompromisne KDE4 a verze 3 tam jde dostat jen s jistou namahou. DOUFAM ze uz tu ctverku maji odlaborovanou a bude fungovat tak jak ma.