2 příspěvky / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele Alias75
Offline
Naposledy viděn: 16 let 6 měsíců zpět
Připojen: 19.09.2007 - 15:03
Canon Pixma ip1000 nejde a nejde.

Ajhoj všem.
Jsem tu s dalším problémem , který mě jako nováčkoj znepříjemňuje život v Linuxu.Tiskárna viz výše se mě nedaří rozchodit.Když najedu do Yast/Hardware/Tiskarny a pak se pokusím vybrat nějakou podobnou tiskárnu (moje tam není) tak se mě po spuštění testu akorát několikrát rozsvítí kontrolka na tiskárně a to je vše.Z jiných programů to je totožné.

Děkuji Všem za radu.
Jo ještě jsem Vás chtěl poprosit nepište mě čiště linux-sky ještě tomu moc nerozumím.Zakomponujete do toho normální řeč PC smrtelníků .
Děkuji

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 4 měsíce zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Odkazy:

1, 2, 3, 4, 6 atd.

U driveru od Canonu (odkaz 6) je uváděná kompatibilita se SUSE 9.1, ale třeba bude fungovat i výše. Kdyžtak je součástí downloadu zdrojový kód...

JirkaZ

Obrázek uživatele Alias75
Offline
Naposledy viděn: 16 let 6 měsíců zpět
Připojen: 19.09.2007 - 15:03
ok .Tak ani jeden ovladač

ok .Tak ani jeden ovladač ze šestky nic.Jsme stále u toho zablikání a konec.Omlouvám se za dotaz jak na instalaci u té šestky .To co jsem stáhl minule byl nějaký chaoticky (pro mě) seřazený soubor zazipovaných složek a já nevěděl co stím.

Největší životní moudro , je vědět na koho se vysrat a před kým posrat.

Obrázek uživatele Alias75
Offline
Naposledy viděn: 16 let 6 měsíců zpět
Připojen: 19.09.2007 - 15:03
bod 1:v linuxu se mnoho

bod 1:v linuxu se mnoho neorientuji a tam jsem četl Ubuntu tak jsem dal ruce od toho pryč.Pak je tam něco tou eskymáčtinou (en) a tou mnoho bez slovní nevládnu.No spíš vůbec.
bod 2: to samé (eskymáčtina)
bod 3: to samé (eskymáčtina)
bod 4: to samé (eskymáčtina)
bod 6: (pětku jsi vynechal ty ne :-) já) to jsem si našel jako první ale nějak jsem to neuměl naistalnou (rozbalit ve správné složce) či co já vím co.Nojo no jsem lama jako blázen , no.Poradíš co stím?Pak budu všude chodit a vychvalovat tě.Fakt.
Díky

Víš někde u nějakého jiného ovladače jsem četl , návod "rozbal do správné složky".Řeknu Ti , že i ve woknech bych musel přemýšlet kde tu či onu složku hledat.Nemluvě potom o Linuxu.Teť koukám , že tam jsou čtyři balíčky rpm.Ale žádný se nejmenuje ip1000.Jsou pojmenovány jako BJ a to je myslím typ tiskárny.

Největší životní moudro , je vědět na koho se vysrat a před kým posrat.

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 4 měsíce zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Takže stručně

a heslovitě:

1) možná jste nepostřehl, že nemáme ve zvyku si tu hned tykat (používám internet a PC od začátků jejich existence a nejsem úplně nejmladší, to jen tak na okraj).

2) chcete bez znalosti angličtiny, se souvisejícím (? - protože jsou i česky) nečtením návodů a dokonce i s chabou znalostí Windows administrovat Linux a řešit v něm problémy? Nevím, jestli se to dá slušně komentovat. Možná se najde někdo, kdo to vyřeší zdarma za Vás, jak požadujete a Vy mu (možná) poděkujete, ale mě už tohle nějak nebaví.

3) přečtěte si alespoň tohle. Je to občas tzv. "tvrdé", ale naprosto pravdivé.

JirkaZ

Obrázek uživatele Alias75
Offline
Naposledy viděn: 16 let 6 měsíců zpět
Připojen: 19.09.2007 - 15:03
Dobrý den pane JirkaZ K

Dobrý den pane JirkaZ

K bodu:
1/Tykám si ve svých 32 letech s patnácti letým uchem stejně jako jsem si tykal od prvního písemného anonymního setkání i s 64-letým kmetem.Každý ke svému věku vyžaduje své.To je každého právo a nechť je přiznáno i Vám.

2/čemu říkáte "administrovat".Já chci užívat.Nikdy se jsem do Linuxu necpal.Teprve po tom co se začalo mluvit (z řad Linux uživatelů) , že už je uživatelsky přívětivej a naprosto v pohodě co se týče podpory hardware.Prostě jsem chtěl (chci) používat Linux stejně tak jako jsem používal wokna.Tím se dostávám i k otázce Windows.Nikde jsem nečetl (i když čtu neúplně , nebo vůbec jak jste napsal) , že potřebuji větší než chabou znalost Windows k používání (seznamování se s Linuxem)Linuxu.Myslím , že (i přesto že nečtu) nejsem na foru pro administrátory.Z jakého důvodu se Linux i aplykace pro něj , překládají do CZ ?Není to proto , že ne každý anglický umí.Jestli se pletu tak pardon.A co se poděkování týče.Myslím , že mě matka krom nectností jako je tykání na potkání trochu slušnosti dala.Myslím , že za každým dotazem ono "Děkuji" opravdu je.Kromě posledního , který není dotazem , ale omluvou.
Pakliže Vás to nebaví , není nic lehčího než v tom nepokračovat.Mimochodem i po svých cca pěti dnech s Linuxem (ani ne) jsem byl schopen najít na některých forech dotazy , které jsem si sám pro sebe laicky zodpověděl také.Takže , když jste odborník na slovo vzatý tak chápu , že Vás to neba.

3/Hezoučké čtení.Zase jak jinak v rychlosti , ale doufám , že jsem tam nic podstatného nepřehlédl.

Na závěr ? Máte hezké zásady (mluvím k panu JirkaZ) , to je určitě moc užitečné.Na mne Váš postoj působí jako "já jsem guru a ty mě smrade tykat nebudeš" (mýlím li se tak se omlouvám) je můj subjektivní názor.Ale mám pro Vás jednu dobrou zprávu.Suse se mě Vám nepodařilo z ošklivit.

Přeji teť už všem příjemný večer.

Největší životní moudro , je vědět na koho se vysrat a před kým posrat.