po update nalezl nový Libre Office a nechodí

Distribuce: 

Zdravím,
dnes jsem po dlouhé době nechal provést aktualizaci Leap 42.3. Zřejmě se aktualizovalo dost aplikací, kromě jiného LibreOffice na verzi 6.0.4.2-21.1. Jenomže teď LO nemohu nastartovat. Po spuštění se rozsvítí nový banner, ale ta housenka v něm vůbec 'nejede'. Máte někdo představu, co s tím?

Fórum: 
Autor: jik

Samba s heslem

Distribuce: 

Zdravim,
nefunguje mi samba klient , pokud zadam heslo, ktere tam je na serveru. Normalne bez hesla to jede, ale s heslem ne. S mobilu v pohode, na pc nic. Píse, ze nemam prava.
Dokazete pomoc?

Edit: Mobil i pc je v jedne siti.

LibreOffice - přenos parametrů grafů v Calcu

Distribuce: 

Zdravím,

V OpenOffice Calcu do verze 3.xx bylo možné vytvořit graf v jenom souboru na tabulce dat a pak ho zkopírovat do jiného souboru s jinou tabulkou dat, přičemž se data nepřenesla, jen definice grafu. V novějších verzích i v LibreOffice se přenesou i data, což nechci. Používám teď pro tyto účely krkolomně starou OO 3.3.0.

Nevíte jak to udělat v LO 5.4.4.2?

Aleš

Fórum: 

LibreOffice - zvýraznění aktuální buňky

Distribuce: 

na OpenSuse Leap 42.3, LO 5.3.5.2 změnil proti předchozím verzím trochu vzhled. Zaniklo jakékoliv zvýraznění aktuální buňky (dříve na ní byl rámeček) - dnes vlastně postavení kurzoru jen 'odhaduji' podle zvýraznění v záhlaví sloupců a řádek. Nenašel jsem, jak to nastavit, ani v nabídce Nastavit, ani v nabídce Nástroje > Možnosti. Nevíte, jak toto znovu zapnout?
Trochu podobně se změnilo (zesláblo) zvýraznění bloku ve writeru.
Pokus vyřešit repozitářem LO 6.0 - beze změn.

Fórum: 
Autor: jik

Stránky