OpenID na SUSE portálu

Pozorní čtenáři si mohli povšimnout, že už nějaký ten den funguje na suseportal.cz přihlašování pomocí OpenID.

OpenID je decentralizovaný způsob přihlašování. Jeho výhoda spočívá v tom, že není potřeba se přihlašovat na každý web zvlášť a pamatovat si tak mnoho hesel a uživatelských jmen, ale stačí mít zřízenou jen jednu vlastní OpenID identitu.

OpenID se dá vytvořit u některého z poskytovatelů, já osobně jsem si vybral společnost [?:https://pip.verisignlabs.com/ Verisign], ale záleží jen na vás. Určitě však nedoporučuji openid.cz.

Pokud již máte vytvořený účet na suseportal.cz, můžete si OpenID přidat ve volbě Můj účet -> OpenID Identities a vesele se přihlašovat. Zatím OpenID nepodporuje root.cz ani abclinuxu.cz, ale předpokládám, že se to v brzké době změní alespoň u ABC, kde můžete pro tuto funkci [?:http://bugzilla.abclinuxu.cz/show_bug.cgi?id=799 hlasovat]. V blízké době taktéž předpokládám nasazení OpenID na všechny naše ostatní weby běžící na Drupalu.

Pokud používáte Firefox a rozšíření NoScript, je potřeba v nastavení v kartě Pokročilé nadefinovat výjimky pro XSS, jinak se vám nic neověří.

Filosofické debaty o tom, zda je výhodné či nevýhodné OpenID používat nejspíše nemá cenu řešit, jelikož i nadále bude fungovat starý model přihlašování.

Komentáře

Ilfirin odpověděl -

Slyšel jsem, že Novell by měl také poskytovat OpenID, což by bylo ideální (stejnak tam má člověk účet kvůli BuildService a Bugzille).
Tudíž si zkusím počkat na něj.