Upgrade kernelu v openSUSE 11.4

Kernel Dne 21. června uvolnil Linux Torvalds kernel 3.0, který krom nového číslování a oprav chyb přináší také podporu pro Microsoft Kinect, Apple iSight, AMD Fusion APU rodiny "Llano" a také novinky v open-source ovladačích pro Intel, Radeony a také Nouvea. V tomto návodu si pak ukážeme jak nové jádro nainstalovat v openSUSE 11.4 a nahradit tak výchozí 2.6.37.

Instalovat budeme stabilní verzi, kterou má pro openSUSE na starosti Jiří Slabý. Jak nás upozorňuje stránka kernel.opensuse.org je instalace nového jádra velmi snadná a postačíme si s těmito dvěma příkazy:

zypper in --from Kernel:stable kernel-desktop

Prvním příkazem přidáme repozitář se stabilní verzí jádra a druhým příkazem jádro nainstalujeme. Pomocí volby --refresh říkáme, že mají být automaticky kontrolovány nové verze, kdykoliv spustíme zypper. Pokud nám tato volba nevyhovuje, můžeme ji vynechat a repozitář později aktualizovat takto:

zypper refresh

Při samotné instalaci nás pak může Zypper upozornit, že je nutné nainstalovat i další balíčky. Jakmile je instalace dokončena restartujte systém. Je dobré si před instalací nového jádra uvědomit, zda nepoužíváte binární ovladače od ATI či Nvidie a zda jsou dostupné i pro novou verzi jádra.

Zdroj: http://www.h-online.com

Komentáře

Aidamos odpověděl -

Předpokládám, že instalovat ovladače grafických karet (nVIDIA a AMD/ATI) je pak třeba ručně, protože nejsou v žádných repozitářích dostupné jaderné moduly, je to tak?

pison odpověděl -

ja uz ich inak ako rucne ani neistalujem

mmrmartin odpověděl -

Tak jsem taky aktualizoval, ale vypadá to, že mi to zachovalo i starou verzi - což teda zase není naškodu. Ale jaký je vlastně rozdíl mezi jádrem default a desktop? Já mám se staršíma verzema kernel-desktop spíš špatnou zkušenost, protože se mi s nima PC neprobudilo z hybernace a z uspání do RAM, ale zase by mě zajímalo jestli o něco nepřicházím :-D

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <h2> <pre>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.