Šiřte slovo Boží po linkách celého Internetu

opensuse_12.1_3d_171px.pngZa méně než dva týdny nás čeká důležitý okamžik tohoto roku, protože má vyjít nová verze openSUSE 12.1 a to konkrétně 16. listopadu 2011. Ale ještě předtím než toto naše malé děťátko vyšleme na cestu trnitou, aby si proklestilo cestu krutým životem distribuce Linuxu, tak by bylo dobré openSUSE 12.1 alespoň trochu pomoci. Testeři testují, mecenáši sponzorují, ale co zbývá na obyčejného jedince? Reklama... Takže všichni, kdo mají přátele ať už virtuální nebo z masa a kostí, jděte a řekněte jim, že v laboratoři na disku se narodí openSUSE 12.1 a bude skvělý. Prorazit je potřeba všude, tudíž nastartujte blogy, facebooky, twittery, Google plus, zkrátka vše, co se dá využít jako komunikační prostředek a pište, mluvte...

Pozadí pro vaše počítače, (mikro) blogy a další

V případě, že dáváte přednost blogu před sociálními sítěmi, tak můžete využívat k propagaci openSUSE například bannery, tlačítka či widgety, které jsou pro vás vytvořeny a připraveny k použití. Tyto zmíněné položky naleznete pod tímto odkazem, pomocí kterého se dostanete na wiki stránku s jednotlivými kategoriemi.

Další možností, jak dát jasně najevo, že vámi cloumá správná Geekovská nálada, je změna pozadí u svého Twitter účtu a to třeba na jedno z tohoto výběru. Postup pro změnu je následující:
Nejprve si stáhněte jedno pozadí z výběru, na který máte odkaz výše. Poté se přihlaste ke svému Twitter účtu a zvolte možnost Settings, kterou naleznete na horním panelu. Nyní se vám otevře nastavení účtu s několika záložkami. Vy vyberte možnost Design a klepněte na položku Change background image. Nyní už jen vyberte, kde se soubor s pozadím nachází a poté klepněte na tlačítko Save changes

twitter.jpg

Některá témata od Richarda ''llmehtar'' Browna lze upravovat a to především jméno, tag řádek a email. K tomu je doporučeno použít Inkscape. Podrobný návod, jak pozadí upravit, naleznete na této wiki stránce.

Widgety a odpočítávaní

Již zde také byla zmínka o Twitter widgetech, které lze umístit na své stránky či blogy. Dále na své stránky a blogy můžete vložit odpočet dní, které zbývají do vydání finální verze openSUSE.

Podrobnosti o Twitter widgetu si můžete prohlédnout a přečíst na této wiki stránce.

V případě, že chcete vložit na své stránky či blog odpočítávání do vydání, tak použijte tento zdrojový kód:

''medium'' ve zdrojovém kódu znamená velikost počítadla. Můžete rovněž použít možnosti ''small'' či ''large'', popřípadě můžete také napsat ''wide'' pro vložení odpočítávaní v podobě banneru. V případě, že chcete o odpočítávání vědět více, tak klepněte na následující odkaz

Sociální sítě

Také nesmíme zapomenout na sociální sítě jako například Facebook, Google Plus, identi.ca atd. Všechna tato tlačítka sociálních sítí naleznete na stránkách openSUSE pod tímto odkazem.

Párty

Tradičně se také pořádají různé druhy zábav k vydání openSUSE a to například na Second Life, samozřejmě se nahlašují plánované oslavy po celém světě, pečou se dorty s motivy openSUSE, pije se oficiální pivo openSUSE, zkrátka všichni si to užíváme po svém. ZDE naleznete vše, co se týká plánovaných akcí.

Ostatní druhy pomoci

Pro openSUSE 12.1 je vytvořen seznam úkolů, které je potřeba do vydání nové verze potřeba udělat, tudíž pokud můžete/chcete s něčím pomoci, dejte vědět prostřednictvímopenSUSE marketing mailing listu, jaký ze zadaných úkolů můžete udělat. Je potřeba toho hodně napsat a to především o novém GNOME 3.2, dále pak o vyladěném a uhlazeném LXDE a XFCE a samozřejmě i o novinkách týkajících se KDE desktop a netbook.

Rovněž bude zájem i o recenze nového operačního systému, překlady zahraničních článků a další podobné činnosti a to nejen pro opensuse.org, ale třeba i pro tento portál opensuse.cz.

Autor: VojTEKK

Komentáře

xhc odpověděl -

v chrome sa "to" dá kopírovať...

VojTEKK odpověděl -

I v IE se mi podařilo text zkopírovat... Ale asi máte pravdu, že existují lepší atributy...

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <h2> <pre>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.